Tráva Velké Hamry
50
03.lis

FK Velké Hamry : TJ Jiskra Harrachov - 5:2 (1:1)

Branky: 35. Halama (vl.), 54. Tokár, 62. Jiříkovský, 65. Tokár, 67. Tokár - 33. Žemba, 74. Žemba

Sestava Hamry: Štětkář J. - Štětkář D. (77. Pekelský), Javůrek P., Jiříkovský, Dědek - Soukup (67. Kratochvíla), Javůrek M. (67. Kavan), Vencbauer, Tokár - Mihálik - Žitka (77. Vlček)

Sestava Harrachov: Uhlíř - Horáček, Barbořák, Vodseďálek, Bergmann, Medal, Kyncl (67. Jiroutek), Žemba, Michálek (75. Chlup), Halama, Tuhela

Report ze zápasu (zdroj:):

MM
Tráva Plavy
150
26.říj

TJ Sokol Plavy : FK Velké Hamry - 2:1 (0:0)

Branky: 56. Balatka, 69. Sitarčík - 65. Žitka

Sestava Plavy: Nežádal - Zajíček, Černý, Votoček, Titlbach, Pekař, Balatka, Plný, Prousek (80.Trmal), Sitarčík (70. Lubas), Rimský (89. Jandura)

Sestava Hamry: Štětkář J. - Štětkář D., Šedý, Jiříkovský, Dědek - Soukup, Javůrek M., Mihálik, Kavan (64. Brožek) - Tokár (64. Vlček) - Žitka

MM
Tráva Jablonec n.J.
100
19.říj

TJ Sokol Jablonec n.J. : FK Velké Hamry - 0:7 (0:3)

Branky: 14. Žitka, 19. Dědek, 37. Soukup, 51. Tokár, 58. Jiříkovský, 62. Šír (vl.), 81. Soukup

Sestava Jablonec: Čermák - Vrána P., Tryzna, Šír, Špidlen (67. Gebrt), Vrána J., Žďárský, Havlíček (82. Prokůpek), Linek (72. Štěpánek), Cirok (72. Pěnička), Adámek

Sestava Hamry: Štětkář J. - Dědek (72. Nosek), Macháček, Javůrek P., Jiříkovský - Soukup, Javůrek M., Šedý, Mihálik - Tokár - Žitka (34. Kratochvíla)

MM
Tráva Studenec
175
13.říj

SK Studenec : FK Velké Hamry - 2:4 (2:1)

Branky: 4. Exner (pen.), 44. Povr - 17. Kavan, 72. Šedý, 88. Mihálik, 89. Mihálik

Sestava Studenec: Šír - Šedivý, Čech (50. Koudelka), Kuřík, Kupkár, Povr, Exner, Jandura (88. Cejnar), Hylmar, Stránský (80. Trejbal), Blažek

Sestava Hamry: Štětkář J. - Štětkář D., Macháček, Javůrek P., Dědek (89. Pekelský) - Soukup (88. Nosek), Šedý, Javůrek M., Mihálik - Kavan (70. Pátra), Tokár

MM
55
06.říj

FK Velké Hamry : SK Hodkovice n.M. - 7:4 (4:2)

Branky: 24. Javůrek M., 25. Kratochvíla, 31. Javůrek M., 43. Šedý, 56. Šedý, 60. Mihálik, 75. Mihálik - 33. Tóth, 35. Badi, 70. Janků, 81. Roubínek

Sestava Hamry: Štětkář J. - Štětkář D., Macháček, Javůrek P., Miček (37. Dědek) - Tokár, Šedý, Mihálik, Vencbauer, Javůrek M. (69. Pekelský) - Kratochvíla (76. Nosek)

Sestava Hodkovice: Michalec - Škopan (46. Hradecký), Bouška, Řepka, Košek, Bendák, Tóth, Janků, Pavlík, Badi, Roubínek

MM
Tráva Albrechtice
214
28.zář

TJ Albrechtice v J.h. : FK Velké Hamry - 4:1 (2:0)

Branky: 12. Zeman, 15. Zeman, 57. Purm, 70. Zeman - 89. Dědek

Sestava Albrechtice: Žanta - Kořínek, Koldovský, Hradecký, Sedlák M., Pipek, Honzák, Sedlák J., Berndt, Zeman (70. Zelinka), Purm

Sestava Hamry: Štětkář J. - Štětkář D., Macháček, Jiříkovský, Svoboda - Dědek, Soukup (80. Brožek), Šedý, Mihálik (46. Kratochvíla) - Tokár - Miček (85. Mička)

MM
Tráva Přepeře
60
22.zář

FK Přepeře B : FK Velké Hamry - 1:5 (0:2)

Branky: 52. Tokan - 11. Šedý, 37. Žitka, 48. Žitka, 51. Šedý, 78. Šedý

Sestava Přepeře: Vrabec - Cimbál, Císař (62. Trč), Elbel, Vlach, Dlouhý (62. Kvapil), Tokan, Drahoňovský, Rakouš (62. Baudys), Horák, Kubáček

Sestava Hamry: Masařík - Svoboda, Macháček, Javůrek P., Jiříkovský (57. Miček) - Dědek (62. Kratochvíla), Soukup (72. Kavan), Šedý, Mihálik (46. Horáček) - Javůrek M. - Žitka

MM
Tráva Lučany
180
14.zář

TJ Lučany n.N. : FK Velké Hamry - 1:4 (0:2)

Branky: 59. Koudelka - 18. Horáček, 42. Šedý, 64. Macháček, 73. Horáček

Sestava Lučany: Jón - Brož, Svozil L., Sobotík, Dorničák, Svozil V., Röschl, Koudelka, Kohout, Nesvadba (65. Suchánek), Pavelka

Sestava Hamry: Štětkář J. - Štětkář D. (80. Javůrek P.), Macháček, Jiříkovský, Svoboda - Dědek (67. Javůrek M.), Soukup (67. Miček D.), Šedý, Mihálik (83. Vlček) - Tokár - Horáček (73. Kavan)

Lučany přivítaly na svém hřišti lídra tabulky TJ Velké Hamry B. Utkání I. B. třídy – východ mělo výbornou diváckou kulisu.
Hrající trenér Štěpán Sobotík očekával velmi těžké utkání s dosud neporaženým týmem. „Naše strategie byla rozbít kombinaci soupeře hlubokým blokem na vlastní polovině a při zisku míče využívat rychlých protiútoků.“ řekl k taktice domácích. Tato strategie se jim dařila skoro celý první poločas, kdy se hosté z Velkých Hamrů jen těžko prosazovali do šancí. Lučanským se však nedařilo dobře řešit brejkové situace a hosté si začali vypomáhat nakopávanými balony. Po jednom takovém a nedůrazu bránících hráčů domácího mužstva skóroval hostující Horáček. Obraz hry se nadále příliš neměnil, hrál se pěkný fotbal s vysokým nasazením obou mužstev, avšak šance se dostavovaly jen ojediněle a ani jeden z týmů je nedokázal využít. Hosté si tak vypomohli těsně před poločasem standardní situací, kdy z rohového kopu skóroval Ondřej Šedý. Gól do šatny nebyl pro domácí moc příjemný. Poločas tak skončil 2:0.

Do druhé půli domácí vstoupil s odhodláním s výsledkem něco udělat, byli trpěliví a drželi se předepsané taktiky. Po rohovém kopu v 59. minutě vrátil přetažený míč před branku Velkých Hamrů domácí Sobotík a lučanský Jakub Koudelka dopravil míč do brány. V zápětí se po přetaženém centru ocitl sám před gólmanem hostí lučanský nejlepší střelec Michal Kohout. Avšak nadvakrát nastřelil jen brankáře. „To byla zlomová situace utkání. Kdybychom gól vstřelili, věřím, že bychom bodovali, ale na kdyby se fotbal nehraje“ okomentoval průběh utkání předseda TJ Lučany Oldřich Churý. Na místo vyrovnání tak přišel další využití roh ze strany soupeře, kdy v 64. minutě po nedůrazném bránění skóroval hamerský Macháček. Od této chvíle se obraz hry změnil, hrál se otevřenější fotbal na obě strany, přibylo šancí. Bylo patrné, že domácím již postupně začal docházet dech a hosté si tak vítězství pohlídali, když přidali ještě jeden gól. Nutno podotknout, že zahodili ještě několik dalších šancí, které vychytal gólman Lučan Pepa Jón nebo na poslední chvíli zaúřadovali lučanští obránci. Tým Velkých Hamrů B si tak zaslouženě odvezl tři body za vítězství 4:1. Lučanské mužstvo mu byl srdnatým a v některých fázích zápasu více než vyrovnaným soupeřem a je otázkou, jak by se utkání vyvíjelo, kdyby v 60. minutě domácí proměnili vyloženou šanci a srovnali. Velké Hamry B zůstávají jediným neporaženým týmem soutěže a domácí spadli na 8. příčku tabulky.

Trenér Velkých Hamrů B Jaroslav Pekelský k utkání řekl: „Jednoduché utkání to pro nás nebylo. Domácí hráli dobře, nedali nám metr prostoru zadarmo a bojovali o každý balón. Postupem času jsme je ale začali přehrávat i fyzicky. V jednom momentě nás také podržel náš brankář, když chytil jasnou gólovou šanci Lučan. Těm se podařilo snížit na 1:2 a nebylo daleko k vyrovnání. Vzápětí jsme ale dali na 1:3 a tím jsme asi utkání zlomili. Na konci jsme pak mohli ještě čtyři góly přidat, ale už jsme ty situace nevyřešili dobře“. Na výkonu hostů se projevilo mladší věkové složení týmu a lepší fyzička. Béčko Hamrů trénuje třikrát týdně. Každý z hráčů má ambice dostat se do áčka. „Všichni kluci se snaží, soupeří mezi s sebou nejen v zápasech, ale i v tréninkách. Máme navíc v Hamrech hodně hráčů, což je také velká výhoda, když se trenér nemusí obávat, jestli se mužstvo sejde. Hlavně je důležité, že kluci chtějí,“ zdůraznil trenér hamrovského béčka.

MM
30
07.zář

FK Velké Hamry : Spartak Rychnov - 8:2 (4:0)

Branky: 25. Žitka, 29. Žitka, 32. Žitka, 40. Žitka (p.), 75. Kavan, 78. Javůrek M., 83. Javůrek M., 88. Žitka - 77. Janků, 86. Nosek (vl.)

Sestava Hamry: Štětkář J. - Štětkář D., Javůrek P., Jiříkovský, Svoboda - Kavan (76. Brožek), Soukup, Javůrek M., Dědek (82. Pekelský) - Tokár (66. Nosek) - Žitka

Sestava Rychnov: Ducháček - Havlíček, Dupač, Procházka, Maryško - Janků, Matúška, Jindra, Viktora - Lána, Pleštil

MM
Tráva Smržovka
150
01.zář

TJ Spartak Smržovka : FK Velké Hamry - 0:5 (0:0)

Branky: 46. Tokár, 59. Soukup, 70. Tokár, 75. Dědek, 89. Svoboda

ČK: 79. Miček D. (2.ŽK)

Sestava Smržovka: Buriánek - Beránek, Kobr, Sucharda, Vokuš - Frydrych, Brož, Klaus, Špaček - Nič, Štěpánek

Sestava Hamry: Štětkář J. - Štětkář D., Jiříkovský, Javůrek P., Miček D. - Dědek, Šedý, Soukup (76. Svoboda), Mihálik - Tokár - Kavan (46. Javůrek M.)

Rezerva Velkých Hamrů vystřílela Smržovku pěti góly. Kanonádu ve druhém poločase odstartoval ihned po obrátce David Tokár, který přidal i třetí gól. Na vysoké výhře hostů nic nezměnilo ani vyloučení Davida Mička v 79. minutě, protože oslabení hosté naopak ještě jeden gól přidali.

MM
88
25.srp

FK Velké Hamry : TJ Sokol Držkov - 2:0 (0:0)

Branky: 48. Šedý, 78. Vlček

Sestava Hamry: Štětkář J. - Kováčik, Jiříkovský, Javůrek P., Svoboda (83. Pekelský) - Dědek, Šedý, Tokár, Mihálik - Kavan (75. Brožek), Barcuch (57. Vlček)

Sestava Držkov: Zelenka - Zajíc, Čermák, Vágner, Berka, Petrtýl, Vrabec, Breda, Balatka, Batěk, Kotyza

Rezerva Velkých Hamrů je jedním z týmů, který ještě neprohrál, a to nechtěla změnit ani proti Držkovu. O výhře domácích rozhodly góly Šedého a Vlčka ve druhém poločase.

MM
Tráva Bozkov
100
17.srp

TJ Sokol Bozkov : FK Velké Hamry - 3:3 (1:1)

Branky: 27. Židlík, 50. Balcar, 86. Červený - 27. Žitka, 61. Tokár, 73. Javůrek P.

Sestava Bozkov: Balatka - Soudil, Kobrle, Kurfiřt, Liďák, Maleček (77. Jech), Červený, Židlík, Šimek, Štěpánek (89. Mayer), Balcar (76. Kasan)

Sestava Hamry: Masařík - Jiříkovský, Macháček, Javůrek P., Svoboda - Kratochvíla (67. Kavan), Tokár, Mihálik (74. Brožek), Dědek (80. Vlček) - Žitka, Miček D. (46. Javůrek M.)

Hosté přijeli v silné sestavě, ale domácí nechtěli v prvním domácím utkání odevzdat body lacino. Už ve 4. minutě vystřelil zkušený Červený ze 30 metrů, ale míč proletěl pouze nad bránou. Za dvě minuty zahrávali hosté rohový kop, ten odvrátil na další roh Kurfiřt, a ten už poslala obrana do bezpečí od brány. V 9. minutě poslal krásný centr zprava před bránu Liďák, ale Balcar míč netrefil dobře, a ten šel pouze nad bránu. V 18. minutě Štěpánek parádně prokličkoval do vápna a vystřelil k pravé tyči, ale zkušený Masařík jeho střelu měl. Za dvě minuty Balatka výtečným zákrokem zachránil domácí od inkasování, když dělovku hostů vyrazil na roh. Ve 25. minutě po přímém kopu zase hlavičkovali pouze vedle levé tyče Balatkovi svatyně. Ve 27. minutě se Balcar s míčem dostal až ke koncové lajně a prošel téměř od praporku až k vápnu a odtud nacentroval před bránu, kde míč uklidil do sítě Židlík - 1:0. Domácí se neradovali ani minutu a bylo srovnáno, když po rozehrání míče ze středu se po chvíli dostal míč k Žitkovi, a ten nechytatelně poslal míč za Balatkovi záda. Ve 35. minutě měli domácí velké štěstí, když nejprve zastavila gólovku hostů tyč a z následné dorážky hlavou šel míč vedle brány.

Bylo jasné, že druhá půle nebude méně atraktivní, neboť oba týmy byly silně nabuzené. A domácí začali lépe, v 50. minutě Balcar šel zprava, píchnul si míč do středu k vápnu a ve vápně vystřelil dělovku na přední tyč do šibenice - nádherný gól. V 54. minutě vybojoval Červený rohový kop, když vystřelil pravačkou z 20 metrů a obránce míč nadzvedl hlavou. V 60. minutě Červený se postavil k přímému kopu u pravé lajny z 25 metrů a zakroutil míč do brány, ale Mařík míč vyrazil. V 61. minutě po faulu Malečka před vápnem zahrávali hosté přímý kop, Tokár míč trefil parádně přes zeď a Balatka neměl šanci. V 67. minutě zkusil Červený překvapit gólmana z 25 metrů střelou po zemi, ale míč se nevešel do brány. V 72. minutě míč po přímém kopu hostů vyrazil skvělý Balatka. Ale za minutu se parádně z dálky trefil Javůrek a poprvé hosté v zápase šli do vedení. V 78. minutě byl Liďák faulovaný kousek od pravého rohového praporku a Červený odtud poslal míč, který prošel těsně vedle brány. Nakonec přece jen tentýž hráč vyrovnal skóre, když čtyři minuty před koncem vystřelil z 25 metrů a překvapil Masaříka. Nakonec ještě mohl Červený z přímého kopu strhnout vedení na stranu domácích, ale tentokrát mu už střela nevyšla, jak si představoval, a tak se body dělily spravedlivě.

MM
Tráva Semily
60
10.srp

SK Semily : FK Velké Hamry - 1:4 (1:4)

Branky: 12. Lukeš - 9. Miček D., 20. Kratochvíla, 42. Miček D., 44. Kratochvíla

Sestava Semily: Zamastil - Klíma, Fanta, Chlupáč, Káňa, Klíma, Lukeš, Mazánek, Peškar, Podzimek, Vávra (37. Vrchovský (67. Hradecký))

Sestava Hamry: Mička - Svoboda, Javůrek P., Jiříkovský, Vostál - Dědek (80. Pekelský), Šedý, Soukup, Mihálik (74. Brožek) - Kratochvíla, Miček D. (67. Vlček)

Z I.A třídy sestoupivší Semily v prvním domácím utkání sezony podlehly rezervě Velkých Hamrů, když všechny góly padly už v prvním poločase. Hosté měli v sestavě střelecky disponované Davida Mička a Matěje Kratochvílu, kteří vstřelili po dvou gólech, zatímco za domácí, jenž se na gól tradičně nadřou, se pouze jednou trefil Martin Lukeš.